Tak koho treba obrodiť p. Fico?

Autor: Katarína Kalašová | 26.2.2013 o 17:33 | Karma článku: 30,22 | Prečítané:  4727x

Náš premiér robí všetko preto, aby si ľud pospolitý nevšimol jeho bezmocnosť v boji so stále rastúcou nezamestnanosťou. Už boli kliky, rómovia v internátoch, necnostné menšiny... a najnovšie obroda Slovenska Maticou slovenskou. A obroda Matice slovenskej Maticou slovenskou.

 

Že je to nejaké popletené? Nuž pozrime sa na to spolu. Najprv sa z úst R. Fica dozvedáme: „Niekedy mám pocit, že slovenské médiá ani len netušia, aký dar dostali Slováci v Matici slovenskej. Cielene sa zaujímajú o všetko podružné a preto im cielene uniká to podstatné, ona jedinečná matičná myšlienka mravnej obrody Slovenska.

A hneď na to  v tom istom prejave Fico víta „že nové vedenie matice sa nebojácne pustilo do zápasu za mravnú obrodu Matice slovenskej“.

Nuž teda neviem, koho obrodiť skôr – Slovensko, či maticu. Neviem, či chcem, aby ma obrodzovala inštitúcia, ktorá prešla toľkými škandálmi – neografia, porno časopisy, nenájditeľný národný poklad, nebankovky, sprenevera ... a ktorá, ako náš najmúdrejší povedal, sama potrebuje obrodu.

Možno náš najlepší premiér chce tiež obrodzovať. Matičiarov. Fyzickou prácou. Prečo by im ináč v tom istom príhovore povedal: „Nemôžem sa pozerať na to, keď vidím lány neobrobenej pôdy...

Tak šup šup na pole a pekne všetci spolu. Od svitu do mrku, aby nebol čas na panské huncútstva. A berte aj Roba! Cielene, mravne a obrodne. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?