Kto rozoštváva našich učiteľov? SME, Nový čas alebo Čaplovič?

Autor: Katarína Kalašová | 7.3.2013 o 19:16 | Karma článku: 25,19 | Prečítané:  5336x

Tak konečne máme vinníka! Denníky SME a Nový čas nemajú nič iné na práci, len systematicky a dlhodobo rozoštvávať našich učiteľov.

 

Dňa 6.3. 2013 zverejnilo ministerstvo školstva na svojich stránkach aktualitu o rozoštvávaní učiteľov dvoma denníkmi, ktoré si vzali za cieľ učiteľskú chasu zdecimovať tendenčnými článkami  dvoch typov. Nový čas si na to zvolil platy učiteľov susednej krajiny. A rozoštval rakúskych a slovenských učiteľov zverejnením  informácie o tom, že v slušnej krajine si vzdelaných ľudí vážia. Napríklad platmi, ktoré nie sú almužnou. Napríklad tým, že nedostávajú len 47 % zo sumy, ktorú v priemere zarábajú ich vysokoškolsky vzdelaní spolužiaci, ako je to u nás.

A čím sa previnilo SME? Koťuhy jedny, nedajú si pokoj a stále do nášho Duška Č. ryjú, vraj čo to tam za drahé limuzíny prevádzkuje... Síce s prednostným právom jazdy, ale bez akýchkoľvek záznamov o tom, kto sa na autíčku preváža a koľko nás, daňových poplatníkov, tento špás stojí. Ministerstvo píše: „Denník SME dnes čitateľom prináša ďalší zo série článkov, ktorý slovnými konštrukciami a napokon i samotným titulkom: U ČAPLOVIČA MAJÚ ĎALŠIE DRAHÉ AUDI pritvrdzuje v tempe rozoštvávania učiteľov.“  S niečím sa dá v tomto krásnom, skoro až socialistickom texte súhlasiť (chýba v ňom už len zmienka o nepriateľských mandelinkách z Ameriky).  Napríklad s tým, že Audi je drahé, a ešte aj nie jediné. Kto neverí, koľko tieto panské huncútstva ministra školstva a jeho kumpánov stoja, nech sa začíta do ďalších štvavých článkov: Čaplovičov tajomník sa vozil v predraženej limuzíne od Malchárka, alebo Na Malchárkovom audi sa u Čaploviča prevážali úradníci, či ako sa nám Čaplovič pri otázkach o prenájme limuzíny zaťal. Dokonca aj zákony sú na neho krátke – Čaplovič audi úspešne zatajuje, nestačí už ani infozákon. A nakoniec ho rozoštvaní pedagógovia odhalili: U Čaploviča majú ďalšie drahé audi. Nezrovnalosti odhalili učitelia.

Aké muselo byť sklamanie ministrovho hovorcu Kaliňaka, keď dnes Čaplovič priznal šafárenie s autami. Vraj aj trestnoprávna zodpovednosť bude! A razantným spôsobom, sebe vlastným,  vyhodil z práce dvoch nešťastníkov, ktorí chodili na týchto drahých limuzínach – prezúvať gumy.

Zdá sa mi, že nie SME pritvrdzuje v tempe rozoštvávania. Zdá sa mi, že Čaplovič pritvrdzuje v tempe naštvávania. Učiteľov, rodičov, a veľmi dúfam, že aj voličov...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?