Kto je väčší chlap? Čaplovič či Žarnay?

Autor: Katarína Kalašová | 24.10.2013 o 13:00 | (upravené 24.10.2013 o 16:38) Karma článku: 30,15 | Prečítané:  4291x

Správa z tlače: Čaplovič sa nezastal vyhodeného učiteľa, čo ukázal plytvanie. Minister školstva Dušan Čaplovič tvrdí, že nemá ako pomôcť učiteľovi Otovi Žarnayovi.

Učiteľ stratil prácu po tom, čo upozornil na mrhanie peniazmi na Obchodnej akadémii na Polárnej ulici v Košiciach, ktorá spadá pod župu. Škola platila mesačne 550 eur advokátke Rudohorskej, ktorá je prepojená na vedenie kraja. Podobných zmlúv mala právnička niekoľko. Na čele župy stojí Zdenko Trebuľa zo Smeru.[pozri dôkaz]

Toľko správa z tlače. A čo nájdeme v platnej legislatíve?

 

Zákon č. 596 z 5. novembra 2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v paragrafe 3 - Vymenúvanie a odvolávanie riaditeľa školy alebo riaditeľa školského zariadenia, v odstavci 8, písm. c) hovorí:

 

Zriaďovateľ môže odvolať riaditeľa aj  na návrh ministra školstva Slovenskej republiky (ďalej len „minister“), ak budú zistené závažné nedostatky...

 

V paragrafe 14, ods. 6 písm. l) ďalej hovorí:

 

Ministerstvo podáva návrhy na odvolanie riaditeľa...[pozri dôkaz]

 

Tak ako teda minister Čaplovič? Budete naďalej tvrdiť, že nedokážete zasiahnuť? Vy a Vaši úradníci nepoznajú základné zákony pre školstvo? Alebo máte pokyny zo Smeru – nezasahovať? Nepomôcť čestnému učiteľovi, ktorý preukázal občiansku odvahu a postavil sa proti rozkrádaniu peňazí daňových poplatníkov. Nepomôcť daňovým poplatníkom, aby sa ich peniaze nerozkrádali. Vyššie uvedená legislatíva Vám dáva možnosť zachovať sa ako chlap. Oto Žarnay to dokázal. Učitelia i ostatná verejnosť si ho zato vážia. Bude si za čo vážiť aj Vás?

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?