Prečo minister Čaplovič nedostal nič od Ježiška

Autor: Katarína Kalašová | 3.1.2013 o 15:13 | (upravené 3.1.2013 o 17:36) Karma článku: 26,89 | Prečítané:  4288x

Keď sme boli malí, mamy nám pred Vianocami vravievali: Dušanko (Robko, Zuzka, ... dosaďte si podľa konkrétnej rodiny), musíš byť dobrý, musíš poslúchať, nesmieš klamať, lebo Ti Ježiško (Vladimír Iljič, Jozef Visarionovič, dedo Mráz, ... dosaďte si podľa konkrétnej rodiny) nič neprinesie! Ale Dušanko nie, ani za svet! Pokojne si klame ďalej! Tak sa potom nečudujme, však?

 

V rozhovore s ministrom Čaplovičom v denníku SME zo dňa 25.11. 2012 som sa dočítala o jeho razantnom boji s nekvalitou na vysokých školách: Dodal, že už viacerým školám odobral právo udeľovať diplom, a na videu si to môžeme pozrieť aj v priamom prenose [pozri tu]. V zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám som sa preto obrátila na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR s otázkou:

Ktorým vysokým školám odobral počas svojho pôsobenia minister Čaplovič právo udeľovať diplom (či už z bakalárskeho, magisterského alebo doktorandského štúdia)?

Odpoveď z MŠVVaŠ SR: Súčasný minister školstva, vedy, výskumu a športu SR (ďalej len „minister“) zatiaľ neodňal žiadnej z vysokých škôl právo udeľovať absolventom niektorého zo študijných programov príslušný akademický titul.

A ďalšia lož v priamom prenose, tentoraz z relácie V politike zo dňa 25.11.2012 [pozri tu]. V 30. minúte minister konštatoval: ... treba povedať, že za posledné dva roky sa nečerpali európske fondy z Operačného programu Vzdelávanie.

A opäť moja otázka na ministerstvo: Koľko finančných prostriedkov bolo vyčerpaných v OP Vzdelávanie za predchádzajúce dva roky?

Odpoveď z MŠVVaŠ SR: Objem schválených žiadostí o platbu za rok 2011 a 2012 za zdroj ESF (bez spolufinancovania zo ŠR) po zohľadnení nezrovnalostí a vrátených fin. prostriedkov predstavuje k 28.11.2012 sumu 70 790 441,53 EUR. Tak ako, pán minister, klamete Vy alebo Vaši úradníci?

A do tretice, v 53. minúte toho istého programu: som šesť mesiacov v rezorte školstva. Tu nebolo treba písať žiadosť na ministerstvo, lebo už deti vedia, že apríl, máj, jún, júl, august, september, október a november trvajú spolu osem mesiacov. Osem mesiačikov. Koľko ich ešte bude?

Preto tento rok Dušanko nedostal od Ježiška nič. Zdá sa dokonca, že práve naopak, akoby mu čosi vzal. Asi pamäť. A úsudok. A cit. Veď ešte v novembri 2012 tvrdil: ... a ja som človek, ktorý má cit  a veľmi citlivo vnímam problémy učiteľské stavu... alebo ja budem učiteľov vždy obhajovať. Uplynul iba mesiac a jeho rétorika sa zmenila: Učitelia nastupujú 8. januára do zamestnania, potom sú krátke polročné, potom sú jarné prázdniny, potom sú veľkonočné, tých prázdnin je neúrekom... Ale potom budem čakať, či budú štrajkovať aj počas polročných prázdnin a jarných prázdnin ... Keď štrajkovať, tak štrajkovať aj v tomto čase, nielen počas vyučovacieho procesu." Nuž starším pánom sa stáva, že veci trochu nedomyslia alebo popletú. Pán minister, učitelia prázdniny nemajú! Majú – ako všetci ostatní zamestnanci – dovolenku na zotavenie! Podľa Vás by si ju mali minúť na štrajk? Ak už strácate úsudok, možno by ste mohli stratiť aj nejakých voličov... Ježiško, prosím,  ja som poslúchala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?