Tak koho treba obrodiť p. Fico?

Autor: Katarína Kalašová | 26.2.2013 o 17:33 | Karma článku: 30,22 | Prečítané:  4751x

Náš premiér robí všetko preto, aby si ľud pospolitý nevšimol jeho bezmocnosť v boji so stále rastúcou nezamestnanosťou. Už boli kliky, rómovia v internátoch, necnostné menšiny... a najnovšie obroda Slovenska Maticou slovenskou. A obroda Matice slovenskej Maticou slovenskou.

 

Že je to nejaké popletené? Nuž pozrime sa na to spolu. Najprv sa z úst R. Fica dozvedáme: „Niekedy mám pocit, že slovenské médiá ani len netušia, aký dar dostali Slováci v Matici slovenskej. Cielene sa zaujímajú o všetko podružné a preto im cielene uniká to podstatné, ona jedinečná matičná myšlienka mravnej obrody Slovenska.

A hneď na to  v tom istom prejave Fico víta „že nové vedenie matice sa nebojácne pustilo do zápasu za mravnú obrodu Matice slovenskej“.

Nuž teda neviem, koho obrodiť skôr – Slovensko, či maticu. Neviem, či chcem, aby ma obrodzovala inštitúcia, ktorá prešla toľkými škandálmi – neografia, porno časopisy, nenájditeľný národný poklad, nebankovky, sprenevera ... a ktorá, ako náš najmúdrejší povedal, sama potrebuje obrodu.

Možno náš najlepší premiér chce tiež obrodzovať. Matičiarov. Fyzickou prácou. Prečo by im ináč v tom istom príhovore povedal: „Nemôžem sa pozerať na to, keď vidím lány neobrobenej pôdy...

Tak šup šup na pole a pekne všetci spolu. Od svitu do mrku, aby nebol čas na panské huncútstva. A berte aj Roba! Cielene, mravne a obrodne. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?