Kto rozoštváva našich učiteľov? SME, Nový čas alebo Čaplovič?

Autor: Katarína Kalašová | 7.3.2013 o 19:16 | Karma článku: 25,19 | Prečítané:  5351x

Tak konečne máme vinníka! Denníky SME a Nový čas nemajú nič iné na práci, len systematicky a dlhodobo rozoštvávať našich učiteľov.

 

Dňa 6.3. 2013 zverejnilo ministerstvo školstva na svojich stránkach aktualitu o rozoštvávaní učiteľov dvoma denníkmi, ktoré si vzali za cieľ učiteľskú chasu zdecimovať tendenčnými článkami  dvoch typov. Nový čas si na to zvolil platy učiteľov susednej krajiny. A rozoštval rakúskych a slovenských učiteľov zverejnením  informácie o tom, že v slušnej krajine si vzdelaných ľudí vážia. Napríklad platmi, ktoré nie sú almužnou. Napríklad tým, že nedostávajú len 47 % zo sumy, ktorú v priemere zarábajú ich vysokoškolsky vzdelaní spolužiaci, ako je to u nás.

A čím sa previnilo SME? Koťuhy jedny, nedajú si pokoj a stále do nášho Duška Č. ryjú, vraj čo to tam za drahé limuzíny prevádzkuje... Síce s prednostným právom jazdy, ale bez akýchkoľvek záznamov o tom, kto sa na autíčku preváža a koľko nás, daňových poplatníkov, tento špás stojí. Ministerstvo píše: „Denník SME dnes čitateľom prináša ďalší zo série článkov, ktorý slovnými konštrukciami a napokon i samotným titulkom: U ČAPLOVIČA MAJÚ ĎALŠIE DRAHÉ AUDI pritvrdzuje v tempe rozoštvávania učiteľov.“  S niečím sa dá v tomto krásnom, skoro až socialistickom texte súhlasiť (chýba v ňom už len zmienka o nepriateľských mandelinkách z Ameriky).  Napríklad s tým, že Audi je drahé, a ešte aj nie jediné. Kto neverí, koľko tieto panské huncútstva ministra školstva a jeho kumpánov stoja, nech sa začíta do ďalších štvavých článkov: Čaplovičov tajomník sa vozil v predraženej limuzíne od Malchárka, alebo Na Malchárkovom audi sa u Čaploviča prevážali úradníci, či ako sa nám Čaplovič pri otázkach o prenájme limuzíny zaťal. Dokonca aj zákony sú na neho krátke – Čaplovič audi úspešne zatajuje, nestačí už ani infozákon. A nakoniec ho rozoštvaní pedagógovia odhalili: U Čaploviča majú ďalšie drahé audi. Nezrovnalosti odhalili učitelia.

Aké muselo byť sklamanie ministrovho hovorcu Kaliňaka, keď dnes Čaplovič priznal šafárenie s autami. Vraj aj trestnoprávna zodpovednosť bude! A razantným spôsobom, sebe vlastným,  vyhodil z práce dvoch nešťastníkov, ktorí chodili na týchto drahých limuzínach – prezúvať gumy.

Zdá sa mi, že nie SME pritvrdzuje v tempe rozoštvávania. Zdá sa mi, že Čaplovič pritvrdzuje v tempe naštvávania. Učiteľov, rodičov, a veľmi dúfam, že aj voličov...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prečo sa na verdikt v nástenkovom tendri čakalo desať rokov?

Prípad stále nie je na konci. Odvolanie exministrov bude riešiť Najvyšší súd, ktorý naťahuje aj kauzu tunelovania nebankovky, za ktorou je Jozef Majský.

TECH

Microsoft vydal veľkú aktualizáciu pre Windows. Pozrite si novinky

???????Je zadarmo pre všetkých používateľov Windows 10.


Už ste čítali?