Kto je väčší chlap? Čaplovič či Žarnay?

Autor: Katarína Kalašová | 24.10.2013 o 13:00 | (upravené 24.10.2013 o 16:38) Karma článku: 30,15 | Prečítané:  4353x

Správa z tlače: Čaplovič sa nezastal vyhodeného učiteľa, čo ukázal plytvanie. Minister školstva Dušan Čaplovič tvrdí, že nemá ako pomôcť učiteľovi Otovi Žarnayovi.

Učiteľ stratil prácu po tom, čo upozornil na mrhanie peniazmi na Obchodnej akadémii na Polárnej ulici v Košiciach, ktorá spadá pod župu. Škola platila mesačne 550 eur advokátke Rudohorskej, ktorá je prepojená na vedenie kraja. Podobných zmlúv mala právnička niekoľko. Na čele župy stojí Zdenko Trebuľa zo Smeru.[pozri dôkaz]

Toľko správa z tlače. A čo nájdeme v platnej legislatíve?

 

Zákon č. 596 z 5. novembra 2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v paragrafe 3 - Vymenúvanie a odvolávanie riaditeľa školy alebo riaditeľa školského zariadenia, v odstavci 8, písm. c) hovorí:

 

Zriaďovateľ môže odvolať riaditeľa aj  na návrh ministra školstva Slovenskej republiky (ďalej len „minister“), ak budú zistené závažné nedostatky...

 

V paragrafe 14, ods. 6 písm. l) ďalej hovorí:

 

Ministerstvo podáva návrhy na odvolanie riaditeľa...[pozri dôkaz]

 

Tak ako teda minister Čaplovič? Budete naďalej tvrdiť, že nedokážete zasiahnuť? Vy a Vaši úradníci nepoznajú základné zákony pre školstvo? Alebo máte pokyny zo Smeru – nezasahovať? Nepomôcť čestnému učiteľovi, ktorý preukázal občiansku odvahu a postavil sa proti rozkrádaniu peňazí daňových poplatníkov. Nepomôcť daňovým poplatníkom, aby sa ich peniaze nerozkrádali. Vyššie uvedená legislatíva Vám dáva možnosť zachovať sa ako chlap. Oto Žarnay to dokázal. Učitelia i ostatná verejnosť si ho zato vážia. Bude si za čo vážiť aj Vás?

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalý ústavný sudca Trimaj: Pri obštrukciách môže Kiska podať žalobu pre nečinnosť Danka

Všetko nasvedčuje tomu, že pri voľbe sudcov sa bude kalkulovať, hovorí.


Už ste čítali?